НАСЛІДКИ СТРЕСУ. ЩО РОБИТИ?

  МЕНТАЛЬНЕ ЗДОРОВ'Я

 

ЗАПЛАНОВАНО

 

1. Створити мережу кластеру ментального здоров’я, в яку залучити психіатрів та психологів ВМКЦ регіонів, мобільних госпіталів зони проведення ООС, гарнізонних госпіталів, обласних військових комісаріатів, обласних закладів охорони здоров’я МВС в т.ч. НГУ, СБУ, ДСНС,  ДПС, МОЗ та вищих військових навчальних закладів силових структур.
2. Встановити  договірні робочі контакти з кафедрами психіатрії, наркології, медичної та практичної психології вищих навчальних закладів України, науково-дослідними інститутами МОЗ та АМН України.
3. Залучити до роботи в мережі кластеру волонтерські організації, які займаються проблемами метального здоров’я.
4. Налагодити договірні робочі контакти з іншими ГО, які займаються проблемами ментального здоров’я в Україні.
5. Приймати активну участь в роботі сектору військової психіатрії Всесвітньої Психіатричної Асоціації.
6. Вивчити та проаналізувати реальний стан психічної та наркологічної патології серед військовослужбовців силових структур зони проведення ООС.
7. Організувати в кожній області України облік офіцерів, звільнених з силових структур у зв’язку з психічними захворюваннями, отриманими під час проведення АТО/ООС.
8. Провести дослідження рівня професійного вигорання військовослужбовців та працівників ЗСУ лікувальних закладів МО України, які приймали та продовжують приймати участь в наданні медичної допомоги учасникам бойових дій на Сході України.
9. Визначити рівень професійної підготовки психіатрів медичних психологів силових структур та організувати курси удосконалення на базі НВМКЦ «ГВКГ» та ВМКЦ регіонів.
10. Провести науково-практичну конференцію психіатрів, наркологів та психологів силових структур з залученням провідних вчених в цих галузях на тему «Психічні розлади у учасників АТО/ООС, лікування, реабілітація та профілактика».

 

 

Координатор кластеру “Ментальне здоров’я"

кандидат медичних наук В. Заворотний