Тим, хто пройшов дорогами війни відомий смак фронтової їжі!

Панельна дискусія Реалізація Дорожньої карти з медико-психологічної реабілітації

Підполковника медичної служби Бабія В. Ю., дійсного члена Громадської організації «УКРАЇНСЬКА АСОЦІАЦІЯ ВІЙСЬКОВОЇ МЕДИЦИНИ» нагороджено Відзнакою «Орден Святого Пантелеймона» у номінації "За досягнення в Міжнародному співробітництві в охороні здоров'я"

БЕРЕГИНЯ В ПОГОНАХ

Різдвяні зустрічі у Київській фортеці

Головою науково-методичої ради  Всеволодом Стеблюком та соціально-культурним сектором ГО УАВМ (Іван Гончаренко),  у творчій співпраці з Національним історико-архіектурним музеєм  «Київська фортеця» (генеральнй директор Оксана Новікова-Вигран) було організовано творчу зустріч з письменницею Лорою Підгірною, авторкою історико-детективних романів про українського розвідника епохи УНР Марка Шведа.

На зустріч було запрошено слухачів Української військово-медичної академії та  ліцеїстів Київського військового ліцею імені Івана Богуна. 

Зустріч пройшла у надзвичайно теплій, дружній атмосфері живого спілкування та завершась фортепіанним концертом у виконанні ветерана АТО, бійця добровольчоо батальону «Донбас» Ігоря Михайлишина (позивний – «Піаніст»), який на сьогодні є студентом Інституту імені Глієра та його однокурсника Богдана.

На завершення зустрічі, письменниця подарувала в бібліотеки УВМА, КВЛ імені Богуна та НВМКЦ «ГВКГ» від видавця Ярослава Мариновича, Видавничої групи KM-Букс та Національної мережі книгарень Буква комплекти чудових українських книг.

2 грудня 2019 року об 11-00 у приміщенні Українського кризового медіа-центру, вул. Хрещатик, 2, презентували новостворену ГО «УКРАЇНСЬКА АСОЦІАЦІЯ ВІЙСЬКОВОЇ МЕДИЦИНИ» (ГО УАВМ), яка об’єднала фахівців медичної галузі сил безпеки та оборони України. 

Головна мета новоствореної громадської організації – посилення обороноздатності України через охорону та зміцнення здоров‘я військовослужбовців та ветеранів, розвиток військової медицини, науки і практики, а також інтеграції міжнародних стандартів охорони здоров’я, організації медичного забезпечення  у вітчизняну нормативно-правову базу.

У брифінгу 2 грудня взяли участь у якості спікерів:  доктор медичних наук, доцент, Заслужений лікар України Андрій Верба та  доктор медичних наук, професор, Заслужений лікар України Всеволод Стеблюк.

Під час заходу спікери обговорили низку важливих фахових, правових, економічних і соціальних питань діяльності медичних працівників у секторі державної безпеки та оборони; розказали про можливе вдосконалення нормативно-правової бази, а також про плани щодо проведення досліджень з організації надання медичної допомоги в силах безпеки та оборони  та впровадження їх результатів у життя. Були обговорені плани щодо організації безперервного професійного вдосконалення військових лікарів, розвитку лікарського самоврядування,   впровадженню новітніх практик в українські реалії.

Під час брифінгу була проведена відеотрансляція з Богомолець О.В. В ході скайп-трансляції, Богомолець О.В. оголосила про планування Першого конгресу ГО УАВМ та закликала до участі професійну спільноту у науково-практичній конференції, що буде стосуватись досвіду медичного забезпечення сил оборони у гібридній війні, проведення якої передбачено наприкінці 2020 року.

В ході брифінгу його учасниками, зокрема представниками ГО УАВМ (керівниками кластерів – напрямків діяльності) були обговорені питання (плани), спрямовані на реалізацію основної мети діяльності організації.

Координатор Кластеру «Організація і економіка охорони здоров’я» - Русінка Ю.І. оголосив порядок вступу до Громадської організації «УКРАЇНСЬКА АСОЦІАЦІЯ ВІЙСЬКОВОЇ МЕДИЦИНИ» та прийому заяв від нових потенційних членів Громадської організації «УКРАЇНСЬКА АСОЦІАЦІЯ ВІЙСЬКОВОЇ МЕДИЦИНИ», які також зазначені та сайті організації http://uamma.org, перегляд якого транслювався під час ведення брифінгу.

Представник Кластеру «Фармація», Галан О. заявив про такі основні напрямки діяльності даного кластеру: обмін досвідом щодо вирішення проблем медичного постачання, організація співпраці з іншими асоціаціями України (виробників, фармацевтів) щодо спільних підходів забезпечення Сил оборони медичною технікою та майном вітчизняного виробництва; створення єдиної нормативно-правової бази щодо медичного постачання Сил Оборони; вирішення питання на державному рівні щодо розробки та впровадження у виробництво на вітчизняних підприємствах промисловості сучасних засобів індивідуального медичного захисту; запровадження єдиної кадрової політики щодо підготовки та підвищення кваліфікації кадрів медичного постачання для потреб Сил оборони.

Заворотний В.І., кандидат медичних наук, Військово-медичний клінічний центр Північного регіону, асистент кафедри психіатрії наркології, медичної психології та соціальної роботи Харківського національного медичного університету, постійний член сектору військової психіатрії Всесвітньої Психіатричної Асоціації, керівник кластеру «Ментальне здоров’я» ГО «Українська асоціація військової медицини» у своїй промові заявив: «Основна мета нашої Асоціації – реальна, практична допомога військовій медицині силових структур. Базовий потенціал організації складають військові лікарі, офіцери медичної служби у запасі та відставці, професійний досвід яких гартувався, починаючи з військової ланки і продовжується, наразі, у військових госпіталях та органах управління військовою медициною. Проте, служба на офіцерських посадах обмежена віковим цензом. З одного боку це цілком природньо, з іншого – ми ще повні сил та енергії. І хоча ми сьогодні не займаємо ключових посад, але в умовах, коли в нашій країні йде війна, коли наша держава перебуває в непростому економічному стані, ми не можемо спокійно сидіти на пенсії та спостерігати за подіями. Бажання допомогти військовим лікарям, внести власну частку в справі надання висококваліфікованої медичної допомоги військовослужбовцям та ветеранам силових структур – це, як би воно патетично не звучало, поклик нашої душі і любові до нашої Батьківщини.

     Мені, в недалекому минулому начальнику клініки психіатрії та наркології Військово-медичного клінічного центру Північного регіону (м. Харків), провідному психіатру регіону, добре відомі психічний та психологічний стани військовослужбовців, особливо тих, які приймають участь в Операції Об’єднаних Сил. Мені добре відомі і потужності психолого-психіатричної служби як Збройних Сил так і міністерства внутрішніх справ, державної прикордонної служби, національної гвардії України та інших. Запевняю вас, за чисельністю фахівців вони є вкрай недостатніми. В той же час, проблеми психічних та психологічних  наслідків бойової психічної травми, отриманої, практично, кожним військовослужбовцем під час гібридної війни на Сході нашої держави, не тільки залишаються актуальними, а й зростають з кожним днем. Безумовно, самотужки вирішити їх військовим психіатрам та військовим психологам, чесно кажучи, неможливо. Тому, як керівник кластеру «ментальне, тобто психічне, здоров’я» першочергову задачу вбачаю у створенні кадрового потенціалу фахівців у нашій галузі на всій території України. Нам потрібен єдиний медичний простір силових структур в гармонійному сполученні відомчих і міжвідомчих інтересів та зусиль. Нам потрібно максимально раціонально використати власні можливості, використати досвід психологів та психіатрів інших країн, які раніше стикалися з психічними наслідками локальних гібридних війн. Тобто, як писав Тарас Григорович Шевченко, чужого навчатись, але й свого не цуратись. Як член  асоціації  неврологів психіатрів та наркологів України, як член сектору військових психіатрів Всесвітньої Психіатричної Асоціації, намагатимуся залучитися до нашого проекту науковців і фахівців цих шанованих організацій, репутація яких ні в кого не викликає сумніву. Впевнений - це вдасться!».

 

 

 

 

Посилання на відео
Посилання на подію